Jesteś w: Wydarzenia » Misje » Zbiórka na pomoc głodującej Afryce

Zbiórka na pomoc głodującej Afryce

MisjeW ostatnich tygodniach Afrykę Wschodnią i kraje tzw. Rogu Afryki (Somalia, Erytrea, Dżibuti, Etiopia) dotknęła najpoważniejsza od 60. lat klęska głodu. Papież Benedykt XVI podczas modlitwy „Anioł Pański” 17 lipca br. zwrócił się do Kościoła na świecie z prośbą o pomoc w przezwyciężeniu tej katastrofy humanitarnej. Odpowiedzią na nią jest apel ks. abpa Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, o przeprowadzenie w diecezjach zbiórki na pomoc Afryce.
W związku z tym Biskup Płocki Piotr Libera w dniu 14 sierpnia br. w kościołach Diecezji Płockiej zarządził przeprowadzenie zbiórki do puszek, na rzecz głodujących mieszkańców Południowego Sudanu i Erytrei. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach świętych każdy mógł złożyć przed świątynią datek na ten cel.