Jesteś w: Wydarzenia » Komunia Święta » Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Św. w Parafii Kroczewo A.D.2011

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Św. w Parafii Kroczewo A.D.2011

Komunia ŚwiętaW niedzielę 29 maja br. grupa 33 dzieci z naszej parafii uroczyście Odnowiła Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Tzw. Komunia Święta Generalna jest w diecezji płockiej traktowana jako ważne i znaczące wydarzenie w kształtowaniu osobowości chrześcijańskiej. Praktyka tej uroczystości istnieje w naszej diecezji od 1910 roku. Zainicjował ją błogosławiony Arcybiskup Antoni Julian Nowowiejski, który został zamordowany w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Soldau w Działdowie prawdopodobnie 28 maja 1941r.
Uczniowie klas IV szkół podstawowych na Mszy św. o godz. 11.30 samodzielnie, świadomie i publicznie wyrzekli się szatana i wszystkiego, co prowadzi do zła oraz wyznali wiarę w Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Uroczystości przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Wikariusz Paweł Grąbczewski, a uroczyste Credo i Przysięgę odebrał Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski.
Od poniedziałku do środy dzieci, które odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Św. przychodziły na swój tzw. „Biały Tydzień”. Uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18.00 i w Nabożeństwach Majowych, a 1 czerwca – w Nabożeństwie Czerwcowym. We wtorek dzieci otrzymały pamiątkowe Pismo Święte Nowego Testamentu.