Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2011

Ogłoszenia parafialne - 20 marca 2011

Ogłoszenia parafialne1. W Kościele trwa Okres Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem przygotowania katolików do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to czas pokuty, zadumy i refleksji, dlatego ma charakter powagi i umartwienia. Pamiętajmy o małych, indywidualnych zobowiązaniach w tym okresie. W należytym przeżyciu czasu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także Rekolekcje, które będą w naszej parafii przed V Niedzielą Wielkiego Postu.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00 po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.00 po niej również Msza św. Po zmianie czasu na letni Droga Krzyżowa o godzinę później. Dzieci uczęszczające systematycznie na Drogę Krzyżową biorą udział w konkursie z nagrodami na zakończenie.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Tradycyjnie w Okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę przedstawicieli poszczególnych miejscowości o zorganizowanie takiej zbiórki do Niedzieli Palmowej. Pieniądze, które pozostaną po zakupieniu kwiatów zostaną przeznaczone na spłatę kredytu. Z góry dziękujemy tym osobom, które zaangażują się w tę akcję. Z przykrością muszę stwierdzić, ze w ubiegłym roku nikt nie zorganizował zbiórki w Gostolinie i Strubinach.

5. W dzisiejszą niedzielę – II Wielkiego Postu jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc misjom w Afryce.

6. Przez dwie niedziele będzie można w kościele na stoliku przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej podpisać się pod projektem o „zmianie ustawy o planowaniu rodzin, ochronie płodu ludzkiego i warunków przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw”. Jest to projekt obywatelski katolików polskich jako dar na beatyfikacyjny dla Jana Pawła II. Aby podpisać ten projekt ustawy należy znać swój PESEL.

7. Od następnej niedzieli przechodzimy na letni porządek odprawiania Mszy św. i nabożeństw w kościele i kaplicy. W dzień powszedni Msze św. w kościele parafialnym o 17.30 i o 18.00, a w od następnej niedzieli Msza św. w Wojszczycach o godz. 8.00.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „ W jaki sposób Papież się modlił?
• „ O piramidzie manipulacji i nieścisłości wokół komisji majątkowej.
• „ Skąd się biorą kolejki do lekarzy specjalistów?
• „ Japonia się trzęsie.

Do numeru dołączona jest płyta CD z programem do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2010. W numerze znajdziemy także bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” – Skracaj dystans do nieba. W środku znajduje się kalendarz beatyfikacyjny z magnetyczną plakietką.

23,935,831 unikalnych wizyt