Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 lutego 2023

Ogłoszenia parafialne - 19 lutego 2023

Ogłoszenia parafialne

1.     W środę – 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post, który ma charakter pokutny. Pamiętajmy w tym okresie o dobrych postanowienia, wyrzeczeniach i umartwieniu. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 9.30 i 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 11.00. Przypominamy o tym, że w Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły.

 

2.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

· DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00 około godz. 17.30.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·  GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 9.30.

· REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 24–26  marca br.

 

3.     Zachęcamy do lektury tygodnika  „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszy tygodniku możemy przeczytać o:

·        Skąd wziął się i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem.

·        Jak poszczono w czasach Jezusa.

·        Cud pod gruzami w Turcji.

·        Depresja – problem coraz mniej wstydliwy.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – zmierz się z Wielkim Postem.

 

4.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.  

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PIERWSZĄ ROCZNICĄ AGRESJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ
W piątek 24 lutego br. minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Do tej pory wojna pochłonęła setki tysięcy osób, nie tylko żołnierzy, ale również cywilów, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze. Miliony osób straciły domy i zostały zmuszone do ucieczki w poszukiwaniu pomocy i bezpiecznego schronienia. W ewangelicznym geście miłosiernego samarytanina, otworzyliśmy z hojnością nasze domy i serca. Granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych, a duża część z nich znalazła w naszej ojczyźnie pomoc i schronienie. Osoby prywatne oraz instytucje przystąpiły do niesienia pomocy potrzebującym. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych udzielił wsparcia w różnej formie ponad 2 mln uchodźców. Wartość pomocy w postaci udzielenia schronienia, posiłków, paczek żywnościowych i darów rzeczowych oraz wsparcia integracyjnego wyniosła ok. 337 mln zł. Od pierwszych dni wojny Caritas udziela wsparcia rzeczowego w Ukrainie, wysyłając transporty pomocy humanitarnej o wartości ok. 260 mln zł. Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem do księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich, aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Ufam, że dzięki modlitwie – już wkrótce – będziemy cieszyć się sprawiedliwym pokojem w Ukrainie, a dzięki naszemu wsparciu materialnemu, żaden z naszych braci i sióstr Ukraińców nie pozostanie bez pomocy.
✠ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Uprzejmie proszę, za Przewodniczącym Episkopatu Polski, aby Duszpasterze zorganizowali przy naszych kościołach i kaplicach, w niedzielę 26 lutego br., zbiórkę ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska, przekażemy na pomoc ofiarom wojny. Bardzo dziękuję za ten kolejny, szlachetny gest niegasnącej wrażliwości i miłości chrześcijańskiej do najbardziej potrzebujących sióstr i braci.
Płock, dnia 17 lutego 2023 r.
† Szymon Stułkowski Biskup Płock

23,952,118 unikalnych wizyt