Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 grudnia 2022

Ogłoszenia parafialne - 4 grudnia 2022

Ogłoszenia parafialne

1.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. W tym czasie przygotowywać nas będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszej Parafii przewidywane są przed IV niedzielę adwentu w dniach 16-18 grudnia.

 

2.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy św. „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Na roraty prosimy o przychodzenia z lampionami i z zapalonymi lampionami wracamy do domów.

 

3.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

 

4.     Dzisiaj w II niedzielę Adwentu, jak słyszeliśmy w czytanym liście jest zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W tym roku pomagamy Kościołowi w Ukrainie.

 

5.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

6.     Przyjmujemy na wypominki roczne. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o wpisywanie na kartkach w mianowniku.

 

7.     Wyrzucając żywe kwiaty z grobów, prosimy aby nie wrzucać ich do kontenera tylko obok w wyznaczone miejsce po wcześniejszym zdjęci plastikowej doniczki i położeniu jej w oddzielne miejsce. Ponieważ wszystkie kwiaty już zmarzły w najbliższym czasie pracownicy firmy Pana Adam zbiorą wszystkie kwiaty doniczkowe na samochód i wywiozą z cmentarza.

 

8.     Są już do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2022” Cena świecy dużej(kula)15 zł, małej 10 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów po Mszy św. lub w zakrystii.

 

9.      Z pewnością zauważyliśmy zmianę w wyglądzie podłogi w świątyni. W związku z wyczyszczeniem podłogi bardzo prosimy o wycieranie obuwia wchodząc do kościoła, w ten sposób będzie mniej piasku, który najbardziej niszczy podłogę. Koszt czyszczenia i odkurzenia ścian w kaplicy to 30 tysięcy zł. Firma jeszcze 5 razy przez najbliższy rok będzie konserwowała podłogę i po roku daje gwarancję że przez najbliższe 3 lata nie będzie żadnych zmian. Koszt rocznej konserwacji to następne 10 tys. zł. wydatku.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Czy można wierzyć w Boga nie wierząc w Kościół?

·        W cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.

·        O potrzebach Ukraińców na nadchodzącą zimę.

·        W dodatku : życie złożone w ofierze – o Edmundzie Wojtyle bracie Papieża, dziś kandydacie na ołtarze.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,415,290 unikalnych wizyt