Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 października 2022

Ogłoszenia parafialne - 30 października 2022

Ogłoszenia parafialne

1.     Od 01 listopada przechodzimy na porządek zimowy odprawiania Mszy św. codziennych. Msze w dzień powszedni o godz. 16.30 i 17.00. Kancelaria czynna od wtorku do piątku  od godz. 15.30 do 16.15.

 

2.     Ksiądz Prałat Jerzy Zając z Pomiechówka organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe – MEKSYK, w dniach 25 stycznia – 3 lutego 2023 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej. Kontakt z ks. Jerzym przez duszpasterzy parafii.

 

3.     Jest do nabycia w zakrystii jeszcze kilka egzemplarzy książkowego wydania Kalendarza Rolników.

 

4.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za ławkami i w zakrystii możemy zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

 

5.     Robimy porządki na cmentarzu. Robiąc porządki, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

6.     W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu   o godz. 11.30. O godzinie 11.00 rozpocznie się różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

7.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

8.     Od 01 do 08 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

9.     Przyjmujemy intencje mszalne na sobotę i niedziele dla ks. Seniora.

 

10.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        „Gdzie właściwie znajduje się niebo, piekło i czyściec”?

·        Redaktorzy „Gościa opowiadają o swoich ulubionych świętych.

·        O stosunku do wojny w Ukrainie, wycieczkach młodzieży izraelskiej z uzbrojona ochroną i trudnych relacjach polsko-żydowskich mówi ambasador Państwa Izrael w Polsce.

·        W Małym Gościu Niedzielnym – książeczka moje siły specjalne, a w niej przedstawieni święci, którzy służą pomocą w trudnych sytuacjach życiowych.

 

11.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,415,167 unikalnych wizyt