Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne - 16 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dziękujemy Ojcom Kombonianom, za przybliżenie nam tematyki misji i potrzeb misyjnych. Jednocześnie chcemy życzyć Ojcom satysfakcji z pobytu w Polsce i tego by Kombonianie dotarli z Ewangelią do najdalszych zakątków ziemi.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwaną popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ma na celu bliższe poznanie się z parafianami, ich życiem i problemami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu będzie to jedyna możliwość w ciągu roku zobaczenia własnych duszpasterzy. Bardzo prosimy aby podczas wizyty była cała rodzina. Prosimy nie szukać pokrętnych tłumaczeń nieobecności kogoś z rodziny. Bardzo cenimy szczerość. Rodziny, które nie przyjmują kapłana po kolędzie, a co się z tym bardzo blisko łączy, nie chodzą do kościoła nie mają prawa korzystać z posługi parafialnej duszpasterzy, w tym także z katolickiego pogrzebu. A jest w naszej parafii kilka takich rodzin i to już w podeszłym wieku. Prosimy aby dzieci i młodzież uczący się w szkole zostawiali obowiązkowo w dniu kolędy zeszyt od religii. Ofiary jakie będziecie składać podczas kolędy w całości będą przeznaczone na spłacenie kredytów zaciągniętych na położenie kostki na parkingu, cmentarzu i wokół kościoła.

3. Jeszcze przez dwa tygodnie, podczas trwanie kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio przed lub po Mszy św.

4. Składamy serdeczna „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary, które przeznaczyliśmy w całości na działalność misyjną Ojców Kombonianów. Dziękujemy również za ofiary składane z okazji kolędy i na zapłacenie za inwestycje przy parkingu, na cmentarzu i przy kościele.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Koptowie na celowniku – o prześladowaniu chrześcijan w Egipcie.
• Jakim rozmówcą jest Benedykt XVI – „Rozmowa, która nawraca”.
• O co chodzi w reformie składek emerytalnych? – Co będzie z naszymi emeryturami?
• Skąd się wziął bałagan na kolei ?
• „Wyrwany z paszczy lwa” – przejmująca historia Ojca Daniela, żydowskiego dziecka cudem uratowanego, później najbardziej znanego polskiego karmelity.

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

23,952,203 unikalnych wizyt