Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 stycznia 2022

Ogłoszenia parafialne - 2 stycznia 2022

1.     Podobnie jak w sąsiadujących parafiach kontynuujemy wizytę duszpasterską . Wizyta będzie wyglądała podobnie jak poprzednia. Pragniemy zakończyć kolędę za tydzień w dniu 10 stycznia. Do poszczególnych domów księża podjeżdżają sami, własnym samochodem. Pragniemy zapewnić Parafian, że czujemy się bezpieczni gdyż obydwaj zostaliśmy zaszczepieni przeciw Cowid 19 po raz trzeci dawką przypominającą. Jeżeli ktoś jest na kwarantannie może księdza nie przyjmować dając jakiś znak (może to być telefon lub informacja przez sąsiadów). Jeżeli ktoś, mimo tego obawia się i nie chce księdza wprowadzać do mieszkania, może wyjść przed dom i tam pomodlimy się za rodzinę i pobłogosławimy domowników i obejście. W domu kapłan będzie przebywa bez zbędnego przedłużania ograniczając się do modlitwy, błogosławieństwa i krótkiej  rozmowy. Ofiary, które złożymy przy kolędzie, jak również składkę inwestycyjną od rodziny przeznaczmy na zapłacenie wkłady własnego za projekt termomodernizacyjny świątyni, który kończymy. Do dnia dzisiejszego złożyliśmy na ten cel 90 tys. złotych. Pozostało do zapłacenia jeszcze 60 tys. zł.

3.     W tym roku Pan Adam Grzybowski nie będzie roznosił przed kolędą do naszych domów wody święconej, kadzidła i kredy. Cały pakiet możemy zabierać w świątyni, jest on  położony za ławkami. Zachęcamy do złożenia ofiary za te rzeczy do puszki, które będą wykorzystane na porządkowanie cmentarza.

4.     W czwartek – 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Uroczystością Trzech Króli, Msze św. w ten dzień, tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w Trzech Króli są przeznaczone na misje.

5.     Zachęcamy do lektury podwójnego świąteczno-noworocznego tygodnika „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.  i „Małego Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. Pozostało jeszcze kilka egzemplarzy.

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PLAN KOLĘDY - 2022

Poniedziałek – 03 stycznia

Godz. 9.00- Swobodnia

Godz. 14.00- Wojny- od strony Kroczewa

Godz. 15.00 - Falbogi Wielkie

Wtorek – 04 stycznia

Godz. 9.00- Trębki Nowe (przy bruku)

Godz. 15.00 –  Kroczewo str. prawa (2 kapłanów)

Środa – 05 stycznia

Godz. 9.00 – Trębki (lotnisko)

Godz. 14.00- Kroczewo (baraki)

Godz. 16.00 –  Kroczewo(kolonia)

Czwartek – 06 stycznia

Godz. 14.00 –  Kroczewo str. lewa (2 kapłanów)

Piątek – 07 stycznia

Godz. 9.00 – Trębki Nowe (struga/górka)- 2 kapłanów

Godz. 15.00 –  Trębki Nowe (ośrodek) – 2 kapłanów

Sobota – 08 stycznia

Godz.  9.00 – Załuski (objazd)- 1 kapłan- od strony Niepiekieł

Godz.  9.00 – Załuski (Stare)- 1 kapłan- od strony stacji paliw

następnie za lasem

Godz.  15.00 – Załuski (centrum)- 2 księży

Niedziela –  09 stycznia

Godz. 14.00 –  Trębki Stare- 1 kapłan- od strony Trębek N.

Godz. 14.00 –  Henrysin- 1 kapłan- od strony Zakroczymia

Poniedziałek – 10 stycznia

Godz. 9.00 –  Kroczewo (za „7” początek od bazy)

Godz. 15.00 – Kroczewo (osiedle) - 2 kapłanów