Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 5 grudnia 2021

1.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.  Adwent nie jest czasem pokutnym, jest to czas radosnego oczekiwania. W tym czasie przygotowywać nas będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszej Parafii odbędą się w dniach 17-19 - szczegóły podamy za tydzień.

2.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy św. „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Na roraty prosimy o przychodzenia z lampionami i z zapalonymi lampionami wracamy do domów.

3.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

4.     Dzisiaj w II niedzielę Adwentu jest zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

5.     W środę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na     Mszę św. o godz. 17.00

6.     Zakończyła się w świątyni wymiana okien. Pozostały jeszcze do wymieniany drzwi na energooszczędne, które będą zakładane pod koniec tego tygodnia i w następnym, wtedy przejdziemy do ciągłego ogrzewania świątyni do stałej temperatury.

7.     W następną niedzielę – 12 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Komunii Świętej. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą miały na tej Mszy św. wręczane książeczki do nabożeństwa.

8.     Są do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2021” Cena świecy dużej(kuli)12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Rekolekcyjna medytacja – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.

·        Adwentowa szkoła modlitwy.

·        Karol de Foucauld, które całe serce oddał muzułmanom wkrótce będzie błogosławionym.

·        Co dalej z polskim górnictwem?

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.