Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 29 sierpnia 2021

1.     W środę – 01 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2021/2022. Na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny zapraszamy w niedzielę 05 września na godz. 11.30. Zapraszamy uczniów z rodzicami, a także nauczycieli i pracowników szkól. Zapraszamy poczty sztandarowe ze Szkoły w Kroczewie i Wojszczycach. Na tej Mszy św. będzie mało miejsce poświęcenie plecaków uczniów klas pierwszych, a także wręczenie nagród tym dzieciom, które mimo pandemii systematycznie uczestniczyły w Mszach św. w minionym roku szkolnym.

2.     Spowiedź uczniów na początek roku szkolnego w czwartek, piątek i sobotę podczas Mszy świętych.

3.     Od następnej niedzieli dzieci uczestniczące we Mszy św. w niedzielę zbierają wyklejanki i uzupełniają je w specjalnych książeczkach. Dla wytrwałych na koniec roku szkolnego czekają nagrody.

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. Po Mszy św.  o godz. 18.00 nabożeństwo.

5.     Następna niedziela jest pierwsza w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

6.     Rodzice, których dzieci będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii mogą w zakrystii pobierać stosowne deklaracje zgłoszeniowe.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

·        Czy wschodnie służby testują wytrzymałość naszych granic?

·        Operacja w Afganistanie największą klęską USA ostatnich kilkudziesięciu lat.

·        Na wakacyjnym szlaku – kard. Stefan Wyszyński za chwilę błogosławiony.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.