Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne - 2 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiejsza niedziela – 2 stycznia jest pierwszą niedzielą miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

2. W czwartek 06 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Po raz pierwszy jest to również ustawowo dzień wolny od pracy. Msze św. w Trzech Króli tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w Trzech Króli przeznaczone są na misje święte.

3. W piątek – 07 stycznia Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 krótkie nabożeństwo.

4. W Uroczystość Trzech Króli na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kroczewie pod kierunkiem Pani Katechetki przedstawią „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Będą one zamiast kazania. Serdecznie zapraszamy.

5. W następną niedzielę – 9 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.

6. W Wojszczycach w niedzielę – 9 stycznia na Mszy św. o godz. 15.00 dzieci ze szkoły podstawowej w Wojszczycach przedstawią „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Będą one zamiast kazania. Serdecznie zapraszamy.

7. Trwa wizyta duszpasterska zwaną popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ma na celu bliższe poznanie się z parafianami, ich życiem i problemami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu będzie to jedyna możliwość w ciągu roku zobaczenia twarzy własnych duszpasterzy. Bardzo prosimy aby podczas wizyty była cała rodzina. Prosimy nie szukać pokrętnych tłumaczeń nieobecności kogoś z rodziny. Bardzo cenimy szczerość w stylu „mąż (syn) uciekł przed księdzem”. Rodziny, które nie przyjmują kapłana po kolędzie, a co się z tym bardzo blisko łączy, nie chodzą do kościoła nie mają prawa korzystać z posługi parafialnej duszpasterzy, w tym także z katolickiego pogrzebu. A jest w naszej parafii kilka takich rodzin i to już w podeszłym wieku. Prosimy aby dzieci i młodzież uczący się w szkole zostawiali obowiązkowo w dniu kolędy zeszyt od religii. Ofiary jakie będziecie składać podczas kolędy w całości będą przeznaczone na spłacenie kredytów zaciągniętych na położenie kostki na parkingu, cmentarzu i wokół kościoła.

8. W związku z dowożeniem na kolędę kapłanów, po wielu sugestiach parafian, mamy serdeczną prośbę o sprawiedliwe organizowanie dowożenia. Prosimy o ustalenie jakiejś kolejności dowożenia w poszczególnych miejscowościach (lub części miejscowości). Nie może być tak, że tylko jeden parafianin z miejscowości jest odpowiedzialny za dowiezienie kapłana. Jeżeli on tego nie zrobi, już nikt po księży nie przyjedzie. Zdecydowana większość parafian ma samochody. Ale dziwnym trafem większość gdy u nich jest kolęda mają samochody popsute. Prosimy o ustalenie kolejki dowożenia i w ramach tej kolejki indywidualnie się zamieniać. Nie może, odpowiedzialność spadać na wszystkich, tylko na tego, kto miał przyjechać po księdza. Mówimy to szczególnie ku przestrodze tych miejscowości, które w minionym roku miały problemy z organizacją dowożenia.

9. Składamy serdeczna „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary. A także te z okazji kolędy i na zapłacenie za inwestycje przy parkingu, na cmentarzu i przy kościele.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Dzisiaj podwójny numer w cenie 7 zł.
W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Prawda o Bożym Narodzeniu.
• Jaki był rok 2010?
• Co maluchy mówią o Panu Bogu?
• Rozmowa o śledztwie smoleńskim z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” Porady jak zrobić własne drzewo genealogiczne, zwierzęta betlejemskie
oraz II część Ewangelii według św. Łukasza do słuchania na płycie CD.

23,952,113 unikalnych wizyt