Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 27 czerwca 2021

Ogłoszenia parafialne - 27 czerwca 2021

1.     W związku z możliwością uczestnictwa większej liczby osób na nabożeństwach w świątyniach i odwołaniem dyspensy od uczestnictwa w Mszach świętych w niedzielę i uroczystości, odwołujemy dodatkową  Mszę św. w niedzielę o godz. 10.30.

2.     Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Dr Arturowi Janickiemu – Dyrektorowi Szkół Katolickich w Płocku za Słowo Boże wygłoszone w uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii – św. Jana Chrzciciela, a także za odprawienie uroczystej Mszy odpustowej. Dziękujemy Ks. Seniorowi Tadeuszowi za posługę w konfesjonale i obecność wśród nas. Dziękujemy Kapłanom z Dekanatu, Druhom Strażakom. Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Lektorom i Ministrantom i Wszystkim za wspólną modlitwę.

3.     We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00.

4.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj w parafii będzie tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. Po Mszy św.  o godz. 18.00 nabożeństwo.

6.     Następna niedziela jest pierwsza w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo. Nie będzie Procesji Eucharystycznej wokół świątyni.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Historia relikwii świętych Piotra i Pawła.

·        Za 30 lat będzie nas mniej o 4,4 miliona. Czy te prognozy się sprawdzą?

·        Tajemnice uległości Zachodu wobec Rosji.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – widoki które można zobaczyć i poznać podczas wakacji.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.