Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 lutego 2021

Ogłoszenia parafialne - 21 lutego 2021

1.     Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny. Pamiętajmy w tym okresie o dobrych postanowienia, wyrzeczeniach i umartwieniu.

2.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00 około godz. 17.30.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 10.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 19-21 marca br.

3.     W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców w ramach przygotowania i ustalenia szczegółów Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

4.     W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 krawiec będzie brał miarę dzieci do strojów na Pierwszą Komunię. Obecność dzieci z rodzicami obowiązkowa, aby nie trzeba było jechać do Makowa Mazowieckiego.

5.     W następną niedzielę – 28 lutego będziemy przeżywali dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Jest to „Niedziela Ad Gentes”, podczas której będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na misje.

6.     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Prosimy aby dla bezpieczeństwa nie sporządzać żadnych list z podpisami. Mamy nadzieję, że w tym roku święta wielkanocne będą normalniejsze od tych z przed roku. Mieszkańcy skupieni wokół kaplicy w Wojszczycach zbierają przy tej okazji także na sprzątanie kaplicy. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Rekolekcje wielkopostne ze Sługa Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim.

·        O tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie – rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką.

·        Krata klauzury nie separuje od świata – reportaż z klasztoru norbertanek z Ibramowic

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – co robiła św. Faustyna Kowalska zanim wstąpiła do zakonu.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.