Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne - 26 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania Uroczystości Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowania składamy: Panu Sławomirowi Ibek ze Strubin za inspiracje „szopki bożonarodzeniowej”, udostępnienie swoich prac i pomoc w montażu szopki, Panu Romualdowi Kowalczykowi ze Swobodni za choinki do kościoła i kaplicy, a także za materiały do budowy szopki, Panu Mirosławowi Szelągowi z Trębek Nowych za odgarnięcie śniegu z parkingu, Paniom Cecyli Górskiej i Aleksandrze Kowalczyk za bożonarodzeniowy wystrój kaplicy w Wojszczycach. Dziękuję wszystkim wykonawcom zaangażowanych w programie poetycko – muzycznym przed Pasterką w kościele, przygotowanym pod kierunkiem i w reżyserii ks. Pawła. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tych dni.

2. W piątek – ostatniego dnia w roku 2010 na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy dziękowali Bogu za przeżyty rok i polecali Miłosierdziu Bożemu, tych z naszych rodzin, którzy odeszli do wieczności. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. Przypominamy, że w ten dzień nie obowiązuje post.

3. W sobotę – 1 stycznia Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

4. Następna niedziela – 2 stycznia jest pierwszą niedzielą miesiąca – niedziela adoracyjna.

5. Od środy 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ma na celu bliższe poznanie się z parafianami, ich życiem i problemami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu będzie to jedyna możliwość w ciągu roku zobaczenia twarzy własnych duszpasterzy. Bardzo prosimy aby podczas wizyty była cała rodzina. Prosimy nie szukać pokrętnych tłumaczeń nieobecności kogoś z rodziny. Bardzo cenimy szczerość w stylu „mąż (syn) uciekł przed księdzem”. Rodziny, które nie przyjmują kapłana po kolędzie, a co się z tym bardzo blisko łączy, nie chodzą do kościoła nie mają prawa korzystać z posługi parafialnej duszpasterzy, w tym także z katolickiego pogrzebu. A jest w naszej parafii kilka takich rodzin i to już w podeszłym wieku. Prosimy aby dzieci i młodzież uczący się w szkole zostawiali obowiązkowo w dniu kolędy zeszyt od religii. Ofiary jakie będziecie składać podczas kolędy w całości będą przeznaczone na spłacenie kredytów zaciągniętych na położenie kostki na parkingu, cmentarzu i wokół kościoła.

6. „Bóg zapłać” za ofiary składane na dzisiejszą tacę.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Dzisiaj podwójny numer, a nim ozdoba choinkowa. Cena podwójnego numeru 7 zł.
W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Prawda o Bożym Narodzeniu.
• Jaki był rok 2010?
• Co maluchy mówią o Panu Bogu?
• Rozmowa o śledztwie smoleńskim z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” Porady jak zrobić własne drzewo genealogiczne, zwierzęta betlejemskie
oraz II część Ewangelii według św. Łukasza do słuchania na płycie CD.

23,952,039 unikalnych wizyt