Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 listopada 2020

Ogłoszenia parafialne - 15 listopada 2020

1.     Zgodnie z dekretem papieża Franciszka –  w związku z pandemia, nie tylko przez tydzień ale przez cały listopad możemy uzyskać odpust, który możemy ofiarować tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

2.     Przyjmujemy na wypominki roczne.  Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

3.     Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu. W związku z panującą sytuacją zagrożenie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej o godz. 12.30 jest odwołana.

4.     Pan Organista roznosi opłatek na stół wigilijny, które zostały poświęcone na Mszy św. 08 listopada. Sposób roznoszenia będzie inny niż było to zazwyczaj. Pan Sławek zadzwoni do furtki lub do drzwi, wtedy gdy ktoś wyjdzie będzie mógł wziąć opłatek, tak jak bierzemy przesyłkę od listonosza lub kuriera, bez wchodzenia do mieszkania. Zechciejmy taką formę przestrzegać.

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wulgaryzmy stały się częścią debaty publicznej. Co to oznacza?

·        Dlaczego trzeba modlić się za zmarłych i jak to robić?

·        Kończy się proces beatyfikacyjny wyjątkowych kobiet – sióstr Katarzynek             z Warmii, czas je poznać.

·        Pęknięta Ameryka. Prawdopodobnie kończy się era Donalda Trampa, Jaka będzie prezydentura Joego Bidena?

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Poniedzialek - godz. 12.30 - Trębki (struga/górka)

Wtorek - godz. 9.00 - Jaworowo

godz. 12.00 - Trębki Stare

Środa - godz.11.00 - Zaręby