Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 października 2020

Ogłoszenia parafialne - 18 października 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w swych modlitwach o misjach i misjonarzach. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę są przeznaczone na misje.

 

2.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe  w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

3.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

 

4.     We wtorki i czwartki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

5.     W październiku kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz.15.00 do Mszy św.

 

6.     W dzisiejszą niedzielę  o godz. 12.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.

 

7.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to   30 zł. Zostało tylko kilka egzemplarzy i więcej nie będzie.

 

8.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

9.     Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym, że pandemia odsiała przede wszystkim tych ludzi, którzy przychodzili do kościoła kulturowo, zwyczajowo, z rozpędu.

·        Najbardziej cenną rzeczą, jaką robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga – mówi w swej autobiografii ks. Piotr Pawlukiewicz.

·        Jak przyjmować Komunię Świętą?

·        Dlaczego dr Wanda Błeńska zasługuje na wyniesienie na ołtarze?

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,415,218 unikalnych wizyt