Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 września 2020

Ogłoszenia parafialne - 13 września 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Miło nam, że możemy poinformować, że nasz parafianin Piotr Ferenc w dniu 08 września złożył pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Ojców Klaretynów. Życzymy Piotrowi wytrwałości w realizacji obranego celu i zapewniamy o naszej modlitwie.

 

2.     Pomimo obecnej sytuacji od dzisiejszej niedzieli dzieci zbierają karteczki z uczestnictwa w Mszy św. i wklejają je na specjalną planszę, którą dzisiaj dostaną, a także dwie karteczki. Dla najbardziej gorliwych na koniec roku szkolnego przewidziane są nagrody.

 

3.     W dniu 17 września b.r. Biskup Mirosław Milewski będzie wizytował naszą parafię. Główna Msza św. ingresowa połączona z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania odbędzie się o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 Ks. Biskup nawiedzi cmentarz parafialny, odmówi koronkę za zmarłych i złoży kwiaty pod obeliskiem poświęconym naszym bohaterom wolności. Następnie o godz. 15.30 spotka się w świątyni z przedstawicielami grup parafialnych i wysłucha ich sprawozdań. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem o jak najliczniejszą obecność na cmentarzu i w kościele o godz. 17.00.

 

4.     W dzisiejszą niedzielę będzie dodatkowa  Msza św. o godz. 20.00, a po niej Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

 

5.     Planowana przez ks. Prałata Jerzego Zająca z Pomiechówka pod koniec sierpnia pielgrzymka do Wilna z przyczyn władz litewskich nie doszła do skutku i została przeniesiona na 25-27 września 2020 roku. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

 

6.     Decyzją Stolicy Apostolskiej ofiary złożone dzisiaj na tace są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej w zamian za ofiary z Wielkiego Piątku, który był obchodzony w bardzo ograniczony sposób.

 

7.     W przyszłą niedzielę 20 września 2020 roku Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane w ten dzień są przeznaczone na katolickie rozgłośnie radiowe naszej diecezji.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego.

·        O roli rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski.

·        O tym, że na Białoruś nie wpuszczono abp. Tadeusza Kondrusiewicza – metropolitę mińsko-mohylewskiego.

·        O zmarłym niedawno kard. Marianie Jaworskim – lwowskim metropolitą.

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,935,956 unikalnych wizyt