Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 września 2020

Ogłoszenia parafialne - 6 września 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu wrześniu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół świątyni.

 

2.     Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

3.     Pomimo obecnej sytuacji od następnej niedzieli dzieci zbierają karteczki z uczestnictwa w Mszy św. i wklejają je na specjalną planszę, którą dostaną w następną niedzielę. Dla najbardziej gorliwych na koniec roku szkolnego przewidziane są nagrody.

 

4.     W następna niedzielę – 13 września na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce poświęcenie plecaków klas I i „0”

 

5.     W dniu 17 września b.r. Biskup Mirosław Milewski będzie wizytował naszą parafię. Główna Msza św. ingresowa połączona z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania odbędzie się o godz. 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 Ks. Biskup nawiedzi cmentarz parafialny, odmówi koronkę za zmarłych i złoży kwiaty pod obeliskiem poświęconym naszym bohaterom wolności. Następnie o godz. 15.30 spotka się w świątyni z przedstawicielami grup parafialnych i wysłucha ich sprawozdań. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem o jak najliczniejszą obecność na cmentarzu i w kościele o godz. 17.00.

 

6.     We wtorek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza św. o godz. 17.30 i 18.00.

 

7.     Za tydzień w niedzielę 13 września Msza św. o godz. 20.00, a po niej Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół?

·        O powrocie uczniów do szkól, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie.

·        Czego brakuje irlandzkiemu Kościołowi?  – na całej wyspie wyświęcono tylko jednego kapłana.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym:                                                                                                         - naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny                                                                                                                             - jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników w Syrii                                                                                                               - o pracowitych pszczołach

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,952,036 unikalnych wizyt