Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 sierpnia 2020

Ogłoszenia parafialne - 30 sierpnia 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Pan Fotograf zostawił zdjęcia i filmy z Pierwszej Komunii Świętej i z Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by odebrać te pamiątki do zakrystii.

 

2.     W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. są zbierane do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych wielkim wybuchem w Bejrucie w Libanie. Jest to zaległa zbiórka z ubiegłej niedzieli w ramach solidarnościowej pomocy Caritas Polska.

 

3.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu wrześniu. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo.

 

4.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu wrześniu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół świątyni.

 

5.     Za tydzień w niedzielę – 06 września po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

6.     We wtorek dzieci i młodzież rozpoczyna Nowy Rok Szkolny. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w niedzielę – 06 sierpnia o godz. 11.30 na Mszę św. w intencji uczniów, pedagogów i rodziców. Będziemy wspólnie modlili się o szczęśliwy przebieg nauki w roku szkolnym 2020/2021.

 

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce – dzisiaj Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

·        Uniwersytet nie może nie być miejscem wymiany poglądów, ścieraniem się idei, szukania prawdy, bo nie byłby uniwersytetem – mówi ustępujący rektor KUL prof. Antoni Dembiński.

·        Jaka będzie przyszłość Białorusi?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym: - naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny                                                                                                                               - jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników w Syrii                                                                                                              - o pracowitych pszczołach

 

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,139,354 unikalnych wizyt