Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 lipca 2020

Ogłoszenia parafialne - 19 lipca 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     W następną  niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z naszej parafii będą miały Uroczyste Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prosimy nie zajmować miejsc zarezerwowanych dla rodziców, a obok dzieci mogą przebywać tylko wyznaczony kamerzysta i wyznaczony fotograf.

 

2.     Pierwsza próba przed Uroczystością Przyrzeczeń Chrzcielnych dla dzieci we wtorek – 21 lipca o godz. 18.30.

 

3.     W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę duchową. Pielgrzymi duchowi dostają specjalny modlitewnik pielgrzyma i w dniach od 06 do 14 sierpnia gromadzą się w świątyni o godz. 20.00 na Mszy św. i Apelu Jasnogórskim aby w ten duchowy sposób wesprzeć pielgrzymów i łączyć się z nimi na modlitwie. Pielgrzymi duchowi mogą złożyć przy zapisie dobrowolna ofiarę na pielgrzymkę. W tym roku pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Poszczególne grupy wędrują jeden dzień i wieczorem wracają do domu, a następnego dnia rano zastępuje ich inna grupa i wędruje dalej. Nie ma noclegów na pielgrzymce.

 

4.     W związku ze zbliżającym się świętem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących w następną niedzielę – 26 lipca po wszystkich Mszach św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów. Kierowcy do poświęcenia podjeżdżają tak jak lat ubiegłych z parkingu przed główna bramę. Przy poświęceniu można złożyć ofiarę w ramach akcji 1 gr. za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

 

5.     Ks. Prałat Jerzy Zając z Pomiechówka organizuje Pielgrzymka w dniach 28-30 sierpnia 2020 roku  SZLAKIEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - Wilno-Troki –Kowno Całkowity Koszt: 1150,00 zł. Przy zapisie wpłata 500,00 zł. Pozostała kwota 650,00 zł do 20 sierpnia br. Zapraszamy. Kontakt: ks. Jerzy : tel. 601711376. Więcej szczegółów w gablocie ogłoszeniowej i na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce – dzisiaj Sanktuarium w Wąwolnicy.

·        Po wyborach przyszła pora, aby odnaleźć to, co nas łączy.

·        Zmarł Ennio Morricone, ale jest pewne, że jego muzyka nie umrze.

·        Jak wyglądają kulisy pracy w watykańskich ambasadach?

 

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,935,834 unikalnych wizyt