Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 kwietnia 2020

Ogłoszenia parafialne - 26 kwietnia 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Przy wejściu do świątyni stoi płyn do dezynfekcji dłoni. Zachęcamy do korzystania z dezynfekcji.

 

2.     W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Sumie. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach z zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach. Prośmy w czasie nabożeństw majowych Matkę Bożą o wstawiennictwo u Swego Syna by ocalił świat przed epidemią.

 

3.     W związku z tym, że Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w niedziele liturgicznie została przeniesiona na sobotę 02 maja.

 

4.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu maju. Nie będzie specjalnych nabożeństw gdyż będzie nabożeństwo majowe.

 

5.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe. Nie będzie procesji wokół świątyni.

 

6.     Msze św. od 20 kwietnia będą odprawiane w wyznaczonych godzinach, ale w nich może uczestniczyć według zarządzenia maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, oprócz asysty ołtarza. Wobec tego, że nasza świątynia ma około 750 metrów kwadratowych, może w niej jednocześnie przebywać 50 osób. Natomiast w kaplicy w Wojszczycach może przebywać jednocześnie 10 osób.

 

7.     W związku z trwającą pandemią Biskup Płocki, przedłużam do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie.

 

 

8.     Przypominamy, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są do czynnego udziału w Mszy św. niedzielnej lub świątecznej transmitowanej w środkach społecznego przekazu. Czynny udział polega na zaangażowanym uczestnictwie i pełnej modlitwie bez wykonywania w tym czasie innych czynności.

 

9.     Od miesiąca maja można zgłaszać i ustalać terminy chrztu dzieci. Chrzest będzie odbywał się w każdą niedzielę na specjalnej Mszy św. o godz. 12.30. Na jednej Mszy św. może być chrzczonych maksymalnie dwoje dzieci tak aby liczba uczestników nie przekroczyła 50 osób. Chrzty można zgłaszać telefonicznie.

 

10.           Następuje także ograniczenie działalności kancelarii parafialnych tylko do koniecznych czynności dotyczących spraw pilnych i losowych. Inne sprawy można załatwiać telefonicznie. Numery telefonów na naszej stronie internetowej.

 

11.           Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii będzie 27 września na Mszy św. o godz. 11.30, a Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu 04 października o godz. 11.30. Ale musimy pamiętać o tym, że warunkiem odbycia się tych uroczystości jest powrót dzieci do szkól 01 września.

 

12.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Zanim sąd australijski oczyścił z zarzutów kard. Pella spędził w więzieniu ponad 13 miesięcy.

·        Św. Katarzyna ze Sieny, pokazała, że kto wiernie słucha Boga zadziwi swiat.

·        Możemy zastąpić Chiny mówi Jadwiga Emilewicz – wicepremier i minister rozwoju.

 

13.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

14.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,952,022 unikalnych wizyt