Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 listopada 2010

Ogłoszenia parafialne - 28 listopada 2010

Ogłoszenia parafialne1. Jeszcze przyjmujemy na wypominki roczne. Jeżeli w już czytanych wypominkach jest jakiś błąd prosimy zainteresowanych o korektę.

2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Okres Adwentu, w którym będziemy przygotowywać się do godnego i owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. W należytym przygotowaniu będą nam pomagały Rekolekcje Adwentowe, które będą przed IV niedzielą Adwentu i spowiedź adwentowa, a także Roraty.

4. Na Msze Roratnie – nasze modlitewne czuwania na przyjście Zbawiciela zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00. Zapraszamy na roraty dzieci – dla was będzie konkurs z nagrodami.

5. Dziękujemy rolnikom ze Swobodni, Soból, Smół, Pani Hannie Zalewskiej z Zaręb i Panu Robertowi Kalinowskiemu z Henrysina za złożone dary ziemi na rzecz Seminarium Duchownego w Płocku.

6. Jeszcze tylko do jutra do godz. 10.00 czekamy na płody ziemi na rzecz Seminarium Duchownego w Płocku, ponieważ o tej godzinie zostaną one zabrane do Płocka.

7. Bardzo prosimy, aby sprzątając groby na cmentarzu żywe kwiaty wyrzucać w przeznaczone miejsce, które zaznaczone jest odpowiednim napisem. Jeżeli dla kogoś nie będzie to zbyt uciążliwe prosimy o zdjęcie doniczki i złożenie jej obok.

8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla uczniów klas II Gimnazjum gdyż prawdopodobnie i oni w następnym roku będą mogli przystąpić do sakramentu bierzmowania (oczywiście tylko chętni).

9. Są już do nabycia świece bożonarodzeniowe Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas 2010. Świece można nabywać w kościele pod chórem. Kupując świece w cenie 6 zł. lub świece kulę w cenie 12 zł. pomagamy dzieciom skrzywdzonym przez los.

10. W II niedzielę Adwentu, a więc za tydzień w kościołach polskich zbierane są ofiary na pomoc kościołowi na wschodzie. Również u nas przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

11. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca będziemy przeznaczać ofiary z tacy na zakup paliwa do ogrzewania świątyni.

12. „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę. Do dnia dzisiejszego ofiarę na parking złożyło 199 rodzin.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Obszerne fragmenty wywiadu rzeki z papieżem Benedyktem XVI.
• Cykl adwentowy – Jak zabrać się do czytania Pisma Świętego?
• Święte prawo do wychowania – ciekawa rozmowa z kard. Zenonem Grocholewskim.
• Kryzys w Brukseli. – Jak długo pociągnie Unia?

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” o Biblii słodkiej jak miód, o roratach na 2010 rok oraz Ewangelia według św. Łukasza do słuchania na płycie CD.


24,415,091 unikalnych wizyt