Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 listopada 2019

Ogłoszenia parafialne - 10 listopada 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     W dzisiejszą niedzielę łączymy się duchowo z prześladowanymi chrześcijanami, dlatego też do puszek przed świątynią można złożyć ofiarę na "Kościół w potrzebie", szczególnie dla tych chrześcijan gdzie są wojny lub prześladowania.

 

2.     W najbliższy poniedziałek – 11 listopada obchodzimy 101 rocznice Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na gminne  i parafialne uroczystości, które rozpoczną się o godz. 10.00 na cmentarzy przy obelisku poświęconym naszym bohaterom. Następnie w świątyni będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, podczas której będziemy dziękowali za wolność Polski i polecali Bogu wszystkich, którzy oddali życie dla Wolnej Ojczyzny. Po Mszy św. dzieci naszych szkół przedstawią krótki program artystyczny, a około godz. 12.00 w łączności z wszystkimi Polakami odśpiewamy Hymn Polski.

 

3.     W następną niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.

 

4.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania . Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

5.     Wyrzucając żywe kwiaty z grobów, proszę aby nie wrzucać ich do kontenera tylko obok w wyznaczone miejsce po wcześniejszym zdjęci doniczki i położeniu jej w oddzielne miejsce. Wiele osób już tak czyni za co gorąco dziękujemy. W ten sposób żywe kwiaty i ziemia zostaną przeznaczone do biodegradacji.

 

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O pokoleniach Niepodległej, czyli o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość.

·        O mało znanym w Polsce świętym Jozafacie Kuncewiczu.

·        O współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę.

·        Co o. Leon Knabit sądzi o upadkach ludzi Kościoła?

 

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

8.     W minioną środę obchodził imieniny nasz Pan Organista. Życzymy Panu Sławkowi obfitości Bożych darów, radości ze służenie Bogu i parafianom przez granie i śpiew i rozwijania potrzeby muzycznego piękna w nas wszystkich a szczególnie w szkolnym pokoleniu.

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

23,952,030 unikalnych wizyt