Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 października 2019

Ogłoszenia parafialne - 13 października 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30 W niedzielę po każdej Mszy św. będziemy odmawiali jedną lub dwie dziesiątki różańca. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

3.     Ze względu na Msze św. ślubną w najbliższy piątek różaniec rozpocznie się          o godz. 17.00.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

5.     W niedzielę  nie tylko są wybory na które należy pójść i mądrze oddać swój głos, ale także 102 rocznica zakończenia objawień fatimskich. Zapraszamy na Mszę św. różaniec fatimski zakończony procesją z figurą fatimską i świecami wokół świątyni. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.30, a po niej różaniec fatimski

 

6.     W dzisiejszą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na Fundację „Dzieło nowego Tysiąclecia” na biedną a uzdolnioną młodzież by mogła rozwijać swoje dary i talenty.

 

7.     Za tydzień – 20 października  zapraszamy po Mszy św. o godz. 17.00 na kolejne spotkanie modlitewne w ramach uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będziemy zastanawiali się nad drogami naszego życia, poprzez konferencje na ten temat, scenkę teatralną i modlitwę uwielbienia. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie. Organizatorem spotkania jest młodzież naszej parafii.

 

8.     Następna niedziela jest III niedzielą w miesiącu. O godz. 12.30 Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

9.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marki Rupnika.

·        O aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana.

·        Na czym polega tzw. niemiecka droga synodalna.

·        Jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

12.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary

24,415,113 unikalnych wizyt