Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 marca

Ogłoszenia parafialne - 28 marca

Ogłoszenia parafialne – 28 marca 2010r.

1. Przypominamy, że rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Diabeł szczególnie kusi w te dni, szczególnie w Wielki Piątek. Zachowajmy się jak chrześcijanie i odmówmy picia alkoholu przy „tradycyjnym wielkanocnym jajeczku”, które będzie organizowane w różnych instytucjach i zakładach pracy.

2. Dziękujemy mieszkańcom Korycisk, Janowa, Kroczewa – od bazy, Trębek Nowych – Struga i Górka, Falbog Wielkich, Kroczewa – Osiedle, Załusk – Centrum, Trębek Starych, Kroczewa – Kolonia i Baraki, Kroczewa – Str. prawa i Domu Nauczyciela, Soból, Kroczewa – Str. lewa za złożenie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Są jeszcze do kupienia „paschaliki wielkanocne”, które będzie można wykorzystać na Nabożeństwie Światła w Wielką Sobotę. Cena „Paschalika” 5 zł, można go kupić przy wyjściu z kościoła. Jest to akcja Caritas Polska.

4. W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dni dla chrześcijan na nabożeństwa:
– Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
– Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00
– Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00

5. Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami lub „paschalikami”.

6. Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pana Jezusa i przy „Ciemnicy”. Kościół w Triduum Paschalne będzie otwarty do godz. 22.00. W Wielki Piątek o godz. 21.00 będziemy wspólnie adorować Pana Jezusa w Grobie śpiewając trzy części Gorzkich Zali.

7. Zapraszamy druhów strażaków do tradycyjnej warty przy Grobie Pana Jezusa od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym:
od godz. 10.00 do 15.00 o pełnych godzinach, a w Wojszczycach – o godz. 13.00.
Od godz. 10.00 do godz. 12.00 w Wielką Sobotę będzie można jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej.

9. Msza św. rezurekcyjna z procesją rezurekcyjną w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Na procesję zapraszamy asystę procesyjną. Prosimy również o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów. Zapraszamy także dziewczynki sypiące kwiatkami i druhów strażaków.

10. W tym tygodniu – 2 kwietnia obchodzimy V rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Ponieważ jest to Wielki Piątek, dlatego nasze obchody przenieśliśmy na środę – 31 marca. Wraz z naszą szkołą noszącą imię Jana Pawła II na Mszy św. o godz 9.30 uczcimy naszego Wielkiego Rodaka. Zapraszamy wszystkich.

11. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary, szczególnie te na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym świątecznym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

• Trzy dni, które wstrząsnęły światem
• List Papieża do katolików w Irlandii
• „Arogancja Trybunału” – o zdumiewających błędach i przemilczeniach w wyroku o krzyże we włoskiej szkole
• Macierzyństwo nie musi być heroiczne
• Jest także „Mały Gość Niedzielny”

– A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.