Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 września 2018

Ogłoszenia parafialne - 23 września 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     Indeksy dla klas III i IV są do zabrania w zakrystii, a dla tych z klasy III, którzy nie wypełnili deklaracji uczestnictwa w Pierwszej Komunii Świętej są deklaracje.

 

2.     W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie. W tym tygodniu,  w naszym dekanacie peregrynują relikwie św. Stanisława Kostki. W naszej parafii relikwie będą w poniedziałek i wtorek. Zapraszamy na to wydarzenie całe rodziny, dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 powitamy relikwie, a po Mszy św. będzie adoracja, podczas której młodzież naszej parafii przedstawi program o św. Stanisławie Kostce. We wtorek przed południem adoracja dzieci szkolnych, po południu od godz. 15.30 adoracja dorosłych i Msza na zakończenie w intencji powołań kapłańskich. Szczegółowy plan w gablocie ogłoszeniowej.

 

3.     W dzisiejszą niedzielę w naszym dekanacie po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.

 

4.     W dniu 21 października będzie miała miejsce podniosła uroczystość związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Odsłonięcie i poświęcenie obelisku poświęconemu bohaterom walczącym o odzyskanie niepodległości i wolność Ojczyzny. Całość uroczystości uświetni występ w świątyni i na cmentarzu zespołu Varsovia Brass Quintet, w skład którego wchodzą wybitni instrumentaliści, na co dzień pracujący w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Utwory, które będzie wykonywał zespół zostały specjalnie zaaranżowane na kwintet blaszany, nawiązujący brzmieniem do orkiestr wojskowych z okresu Legionów. Ponieważ dla Parafii jest to duży koszt zwracamy się do Was Drodzy Parafianie o hojniejsze ofiary w niedziele 30 września i 07 października – będą one przeznaczone na realizację tego przedsięwzięcia.

 

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym dlaczego koniecznie trzeba się modlić za kapłanów ?

·        O peregrynacji relikwii św. Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce.

·        W trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania ?

·        W "Małym Gościu Niedzielnym";                                                                                                   - w dodatku kolorowy silikonowy różaniec na rękę.

- 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes – historia krok po kroku.

 

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

 

24,415,318 unikalnych wizyt