Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 września 2018

Ogłoszenia parafialne - 16 września 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     Przypominamy, że dzieci zbierają z Mszy niedzielnych karteczki – wyklejanki i wklejają je do zeszytów lub ćwiczeń. Na zakończenie Roku Szkolnego dla wytrwałych nagrody. Dzieci klas III i IV nie zbierają karteczek, gdyż będą zbierali podpisy w indeksach.

 

2.     Indeksy dla klas III i IV są do zabrania w zakrystii, a dla tych z klasy III, którzy nie wypełnili deklaracji uczestnictwa w Pierwszej Komunii Świętej są deklaracje.

 

3.     W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie. W tym tygodniu, od 21 do 28 września w naszym dekanacie peregrynują relikwie św. Stanisława Kostki. W naszej parafii relikwie będą w dniach 24 – 25 września (poniedziałek – wtorek). Zapraszamy na to wydarzenie całe rodziny, dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. W następną niedzielę w naszym dekanacie po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.

 

4.     Szczegółowy plan nawiedzenia relikwii św. Stanisława Kostki:

5.     W dniu 21 października będzie miała miejsce podniosła uroczystość związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Przenieśliśmy już kości żołnierzy z wojen w 1920 i 1939 roku do wspólnej mogiły przy głównej alej cmentarza. Na mogile zostanie zbudowany okazały monument z tablicą upamiętniającą bohaterów walczących o niepodległość Ojczyzny. Obok monumentu będzie sześciometrowy maszt na flagę. W tym miejscu będziemy spotykać się w święta narodowe. Odsłonięcie i poświęcenie obelisku planowana jest na dzień 21 października 2018 roku na godz. 11.00. Całość uroczystości uświetni występ w świątyni i na cmentarzu zespołu Varsovia Brass Quintet, w skład którego wchodzą wybitni instrumentaliści, na co dzień pracujący w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Utwory, które będzie wykonywał zespół zostały specjalnie zaaranżowane na kwintet blaszany, nawiązujący brzmieniem do orkiestr wojskowych z okresu Legionów. Ponieważ dla Parafii jest to duży koszt zwracamy się do Was Drodzy Parafianie o hojniejsze ofiary w niedziele 30 września i 07 października – będą one przeznaczone na realizację tego przedsięwzięcia.

 

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Czy w internecie można spotkać Boga?

·        Kościół nie uratuje się sam – postawa katolików wobec kryzysu w Kościele.

·        Świadectwo uzdrowionego przez wstawiennictwo świętych pastuszków z Fatimy.

 

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,139,205 unikalnych wizyt