Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 sierpnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 26 sierpnia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza mgr Ireneusza Macka - nowego Wikariusza naszej parafii. Ks. Ireneusz Macek, przychodzi do nas z parafii św. Mateusza w Lutocinie, a pochodzi z parafii Troszyn dek. Gąbin. Przyjmijmy ks. Ireneusza z wielką życzliwością i pomóżmy mu w szybkim wejściu w życie naszej wspólnoty.

 

2.     Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo.

 

3.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu wrześniu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i procesja wokół świątyni.

 

4.     Za tydzień rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek – 03 września w Kroczewie o godz. 8.15, a w Wojszczycach o godz. 9.00. Na Msze św. zapraszamy nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także pracowników szkół i rodziców.

 

5.     Spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16.15 do 17.30 i sobotę od godz. 16.45 do 18.00.

 

6.     W najbliższą sobotę – 01 września na godz.10.00 ks. Ireneusz zaprasza na spotkanie wszystkich ministrantów i chętnych kandydatów na ministrantów od III klasy w górę. Spotkanie będzie połączone z grillem przy plebanii.

 

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wakacyjny cykl „Na skraju Polski”. Dzisiaj o Zgorzelcu (niem. Gorlitz)- podzielone miasto, kt6óre znów zaczyna oddychać oboma płucami.

·        Światowe spotkanie rodzin w Dublinie – okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie.

·        O niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek.

·        O globalnym ociepleniu, polskiej strategii walki z zanieczyszczeniem środowiska i szczycie klimatycznym w Katowicach.

 

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,949,581 unikalnych wizyt