Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 sierpnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 12 sierpnia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

 

2.     Można odbierać plecaki do napełnienia akcesoriami szkolnymi w ramach corocznej akcji „Plecak pełen uśmiechu”.

 

3.     Pielgrzymów Duchowych i wszystkich Parafian zapraszamy jeszcze jutro na Msze św. o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski.

 

4.     Jutro 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które będzie połączone z Apelem Jasnogórskim.

 

5.     W związku z Apelem Jasnogórskim Msze św. w dniach od 06 do 13 sierpnia przyjęte na godz. 18.00 zostają przeniesione na godz. 20.00. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze sprawdzenie w gablocie ogłoszeniowej lub na stronie internetowej.

 

6.     Wyjazd zapisanych na kolonie do Popowa w poniedziałek – 13 sierpnia o godz. 7.30 z przed plebanii.

 

7. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie zapomnijmy o przeniesieniu kwiatów, pędów nowych zbóż i ziół, wszak w tradycji ludowej uroczystość ta nazywana jest Świętem Matki Bożęj Zielnej. Po każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych bukietów.

 

8.     Biskup Płocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny – „Powołani do świętości”. Z naszego dekanatu jest wspólny wyjazd autokarem. Nasza parafia otrzymała 6 (sześć) miejsc. Wyjazd z Kroczewa o 12.30. Zapraszamy do zapisywania się. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

9.     Za tydzień w niedzielę – 19 sierpnia będziemy żegnali ks. Romana Zielińskiego, który 23 sierpnia obejmie obowiązki duszpasterskie w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Ofiary składane w niedzielę – 19 sierpnia przeznaczamy na przeprowadzkę dla ks. Romana. Niech będzie to naszym podziękowaniem za posługę w naszej Parafii.

 

10.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Co niepokojącego dzieje się dzisiaj z człowiekiem?

·        Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czy zmiana prawa skutecznie ochroni nas przed śmiercionośnymi dopalaczami?

·        Wyluzowani księża, zakonnice w glanach i świeccy z tabliczkami: „Chętnie z Tobą pogadam”. Przystanek Jezus – Kościół współczesnych apostołów?

·        O wyzwaniach stojących przed kapelanami wojskowymi opowiada biskup polowy WP Józef Guzdek.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,415,287 unikalnych wizyt