Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 maja 2018

Ogłoszenia parafialne - 6 maja 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie.     W najbliższą niedzielę po Sumie. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach.

 

2.            W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, trzydzieścioro dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o zachowanie należytego porządku podczas tej Mszy św. oraz nie zajmowanie zarezerwowanych miejsc. Podczas Mszy św. obok dzieci może znajdować się tylko Pani Katechetka, upoważniony kamerzysta i fotograf. Wszyscy otoczmy te dzieci swoją modlitwą.

 

3.            Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę – 12 maja od godz. 9.00 do godz. 10.00. Prosimy się nie spóźniać. Dzieci po spowiedzią ze stolika biorą pamiątkową karteczkę ze swoim nazwiskiem.

 

4.            W piątek – 11 maja po Mszy św. o godz. 18.00 pierwsza próba dla dzieci klas IV  w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

 

5.            Dzisiejsza niedziela jest już pierwszą niedzielą maja. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

6.          Za tydzień w niedzielę - 13 maja rozpoczynamy tegoroczny cykl "nabożeństw fatimskich". Zapraszaqmy na Mszę św. o godz. 20.00, po niej różaniec fatimski i procesja z figurą fatimską i ze świecami wokół świątyni.

 

7.            Zapowiedzi:

·        Mateusz Petekiewicz, kawaler, zam. Warszawa p. św. Marii Magdaleny i Katarzyna Klimczewska, panna, zam. Kroczewo p. tutejsza. Zap. 2

·        Robert Gzowski, kawaler, zam. Nowe Miasto p. tamże i Agata Antosik, panna, zam. Kroczewo p. tutejsza. Zap. 2

·        Artur Jaworski, kawaler, zam. Strubiny p. tutejsza i Paulina Ciećko, panna, zam. Strubiny p. tutejsza. Zap.2

 

8.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie.

·        „Nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

·        W ramach cyklu „Ojcowie Niepodległości”  - prezentowana postać Wojciecha Korfantego.

 

9.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

10.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,952,072 unikalnych wizyt