Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 marca 2018

Ogłoszenia parafialne - 25 marca 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Pamiętajmy, katolik powinien mieć tyle siły w sobie, że powinien odmówić picia alkoholu przy tzw. pożegnalnym „świątecznym jajeczku” w Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły.

 

2.            W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dla chrześcijan dni na nabożeństwa:

• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 18.00

• Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00

• Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00

 

3.            W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

4.            Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni, poświęceniem ognia.

 

5.            Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Wielki Czwartek do godz. 20.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00.

 

6.            W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

 

7.            Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

 

8.             W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.

Tego dnia od godz. 10.00 do 12.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi.

 

9.            Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy nie będą się bali porannego chłodu i zechcą swą obecnością ubogacić wielkanocną uroczystość.

 

10.            Dziękujemy mieszkańcom Emolinka, Falbok Wielkich,Janowa, Jaworowa, Korycisk, Kroczewa – baraki, str. lewa, od . Dybowskich do bazy, Niepiekieł, Soból, Swobodni, Trębek Nowych – bruk/niebo i lotnisko, Trębek Starych, Wojszczyc, Załusk i Zarąb za złożoną ofiarę na kwiaty w tygodniu.

 

11.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wielki Post z Ojcem Pio – obrazek z wyjątkowa modlitwą.

·        Co to jest Triduum Paschalne i jak owocnie je przeżyć.

·        Czy Wielki Piątek powinien być wolny od pracy.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – kalendarz na Triduum Paschalne, jak się uczyć, aby się nauczyć.

 

12.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

13.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


23,949,502 unikalnych wizyt