Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne - 25 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny, pamiętajmy o naszych dobrych postanowieniach i wyrzeczeniach. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomagaj nam nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.(jest to pierwsza niedziela miesiąca)

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 16 - 18 marca br.

 

2.            Bardzo serdecznie dziękujemy młodzieży naszej parafii za przygotowanie spotkania modlitewnego w ubiegłą niedzielę. Dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli było ono głębokim przeżyciem i pomogło w religijnym wejściu w czas Wielkiego Postu.

 

3.            Dzisiaj - II Wielkiego Postu, jest niedzielą „Ad Gentes”, kiedy to pamiętamy o narodach misyjnych. Do puszek po Mszy św. będzie można złożyć datek na ten cel, jako naszą wielkopostną jałmużnę.

 

4.            W tym tygodniu jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 stosowne nabożeństwo. W I niedzielę miesiąca po Sumie, w ramach adoracji będziemy śpiewać Gorzkie Żale.

 

5.            W następną niedzielę – 04 marca, po Mszy św. o godz. 9.30  będzie mierzenie dzieci klas III przez krawca, który będzie szył stroje komunijne. Pan Marek nie może przyjechać  w III niedzielę miesiąca, dlatego będzie za tydzień u nas i w Zakroczymiu. Pamiętajmy o przyjściu.

 

6.            Zap. (11.30)

- Sebastian Sękowski, kawaler, zam. Kamienica Wygoda p. Kamienica i Marta Rudnicka, panna, zam. Emolinek p. tutejsza. Zap. 2

- Adam Wilomski, kawaler, zam. Niepiekła p. tutejsza i Dagmara Biernacka, panna, zam. Słotwin p. Krysk. Zap. 2.                                                                                                                                                        - Bartosz Kruszewski, kawaler, zam. Płock p. św. Bartłomieja i Aneta Jakóbiak, panna, zam. Trębki Nowe p. tutejsza. Zap. 2.

 

7.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wielki Post z Ojcem Pio – dzisiaj o modlitwie jako najlepszej broni.

·        Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie.

·        Jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha przeżyli zdobycie przez niego złotego medalu?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – o Wielkim Poście i o tym jak dobrze się spowiadać?

 

8.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

9.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,139,187 unikalnych wizyt