Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 18 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne - 18 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny, pamiętajmy o naszych dobrych postanowieniach i wyrzeczeniach. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 16 - 18 marca br.

 

2.            W dzisiejszą niedzielę – po Mszy św. o godz. 17.00 serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkanie modlitewne, przygotowane przez młodzież naszej parafii. Jest to nowa inicjatywa, w ramach której uwielbimy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będzie to okazja do podjęcia refleksji nad własnym życiem poprzez wsłuchanie się w słowa konferencji o prawdziwej miłości, oraz tematyczna scenkę teatralną wykonaną przez młodzież.

 

3.            Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.30 przychodzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodzice.

 

4.            Następna niedziela- II Wielkiego Postu jest niedzielą „Ad Gentes”, kiedy to pamiętamy o narodach misyjnych. Do puszek po Mszy św. będzie można złożyć datek na ten cel, jako wielkopostną jałmużnę.

 

5.            Ksiądz Prałat Jerzy Zając organizuje w dniach 8 – 11 kwietnia 2018 r. pielgrzymkę do Lourdes, Sanktuarium św. Ignacego Loyoli i Tuluzy. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej i na naszej stronie internetowej.

 

6.            Zap. (11.30)  - Sebastian Sękowski, kawaler, zam. Kamienica Wygoda p. Kamienica i Marta Rudnicka, panna, zam. Emolinek p. tutejsza. Zap.1,

- Adam Wilomski, kawaler, zam. Niepiekła p. tutejsza i Dagmara Biernacka, panna, zam. Słotwin p. Krysk. Zap. 1.

Bartosz Kruszewski, kawaler, zam. Płock p. św. Bartłomieja i Aneta Jakóbiak, panna, zam. Trębki Nowe p. tutejsza. Zap. 1

 

7.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wielki Post z Ojcem Pio – dzisiaj o spowiedzi.

·        Post o chlebie i wodzie – broń w walce duchowej.

·        O zmarłym niedawno aktorze Wojciechu Pokorze, dla którego rodzina była najważniejsza.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – o Wielkim Poście i o tym jak dobrze się spowiadać?

 

8.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

9.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,935,897 unikalnych wizyt