Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 11 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne - 11 lutego 2018

Ogłoszenia parafialne

1. W następna niedzielę – 18 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkanie modlitewne, przygotowane przez młodzież naszej parafii. Jest to nowa inicjatywa, w ramach której uwielbimy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będzie to okazja do podjęcia refleksji nad własnym życiem poprzez wsłuchanie się w słowa konferencji o prawdziwej miłości, oraz tematyczna scenkę teatralną wykonaną przez młodzież. A poprzez wspólny śpiew i adorację będziemy wielbić Boga, który jest Miłością. Zachęcamy wszystkich do przybycia bez względu na wiek, aby przez chwilę zatrzymać się i pomyśleć o tym , jaka jest moja miłość?

 

2.            Następna niedziela jest III niedzielą w miesiącu. Na Mszę św. o godz. 12.30 przychodzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodzice.

 

3.            W środę – 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post, który ma charakter pokutny. Pamiętajmy w tym okresie o dobrych postanowienia, wyrzeczeniach i umartwieniu. Wielki Post rozpoczynamy Środą Popielcową. Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 10.00 i 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.00. Przypominamy o tym, że w Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły.

 

4.            W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 16 - 18 marca br.


5.            Ksiądz Prałat Jerzy Zając organizuje w dniach 8 – 11 kwietnia 2018 r. pielgrzymkę do Lourdes, Sanktuarium św. Ignacego Loyoli i Tuluzy. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej. Wielu z nas pielgrzymowało już z ks. Jerzym po sanktuariach Europy i Ziemi Świętej i wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Dlatego serdecznie zachęcamy.

 

6.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?

·        Jak bronić dobrego imienia Polaków?

·        O męczennicy z ludu Czango (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku.

·        Czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia.

·        Płyta CD – z programem do rozliczenia podatku PIT.

 

7.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

8.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


23,935,696 unikalnych wizyt