Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 31 grudnia 2017

Ogłoszenia parafialne - 31 grudnia 2017

Ogłoszenia parafialne

1.            Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za przeżyty  2017 rok.

 

2.            Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w świątyni tak jak w każdą niedzielę, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.

 

3.            Trwa wizyta duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy. W każdym domu zostawiamy okolicznościowe pamiątki i informację o potrzebach parafii na najbliżej planowaną inwestycję. Bardzo prosimy o zapoznanie się z zostawianym przesłaniem Księdza Proboszcza. Pragnę zrealizować wielką inwestycję z funduszy unijnych, przy wsparciu Diecezji Płockiej. Cała inwestycja rozłożona jest na lata 2018-2019, być może i na następny. Wsparcie ze środków unijnych będzie z Ministerstwa Ochrony Środowiska w ramach „Projektu oszczędności energetycznych”. Koszt całości projektu to 1 300 000 (milion trzysta tysięcy ) złotych. 80 do 85 % kosztów jest refundowanych. A więc parafia musi zainwestować około 200 tysięcy złotych środków własnych. Ofiary kolędowe przeznaczamy już na ten cel.

 

4.            Proszę nie sugerować się planem kolędy podawanym podczas roznoszenia wody święconej. Jest to plan prowizoryczny, który może ulec zmianie. I już uległ ze względu na dwa pogrzeby w tym tygodniu. Rzeczywisty plan kolędy jest w ogłoszeniach parafialnych , w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii.

 

6.            W następną niedziele na Mszy św. o godz. 9.30 uczniowie Szkoły w Kroczewie pod kierunkiem Pani Katechetki Ani Duczman przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy.

 

7.            Intencje mszalne.

 

8.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

9.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,415,252 unikalnych wizyt