Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 października 2017

Ogłoszenia parafialne - 1 października 2017

Ogłoszenia parafialne

1.     Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Sprusińskiemu – misjonarzowi z Peru za dzisiejsza posługę w naszej Parafii, szczególnie za przybliżenie nam egzotyczny dla nas kraj jakim jest Peru, a także specyfiki Jego pracy duszpasterskiej. Życzymy księdzu Pawłowi dużo sił potrzebnych w posłudze duszpasterskiej w dalekim Peru.

 

2.     W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15. Dzisiaj nabożeństwo po Sumie.

 

3.     W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej. W tym roku na zakończenie jedna z osób dostanie figurkę na własność.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

5.     W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będą poświęcone i wręczone różańce. Kto jeszcze nie złożył deklaracji powinien zrobić to jak najszybciej, gdyż może dla niego nie być różańca.

 

6.     W następną niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski. W związku z tym dniem dzisiaj jest do odczytania List Pasterski, ale ponieważ dzisiaj gościmy ks. Pawła list odczytamy za tydzień. Podczas Dnia Papieskiego do puszek zbierane są ofiary dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczone na stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży. Jest to żywy pomnik budowany Janowi Pawłowi II.

 

7.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. W piątek po Mszy św. o godz. 17.15 nabożeństwo, a w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 podczas modlitwy różańcowej.

 

8.     Jedenastoletnia dziewczynka z parafii Kamienica – Ewelinka Grzybowska potrzebuje tak jak wcześniej Kamil naszego wsparcia. Młodzież naszego Gimnazjum dzisiaj będzie zbierała przy kościele do puszek nasze datki na pomoc. Pamiętajmy dla naszego Kamila także zbierano przy kościele w Kamienicy. Pomóżmy Ewelince.

 

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności.

·        O tym, że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi na restauracje.

·        O tym, że powstające nowe prawo o pochówkach jest bardzo potrzebne. Jednocześnie nie może ono zalegalizować rozsypywania prochów.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” II część audiobooku „Quo vadis”, a także o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

 

10.     Zap. (11.30) – Konrad Marek Baran, kawaler, zam. Sitki p. Klembów diec. warszawsko-praska i Monika Szok, panna, zam. Smoły p. tutejsza. Zap. 1

 

11.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


23,949,416 unikalnych wizyt