Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 maja 2017

Ogłoszenia parafialne - 14 maja 2017

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, grupa 40 dzieci klas trzecich po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Prosimy o zachowanie należytego porządku podczas tej Mszy św. oraz nie zajmowanie zarezerwowanych miejsc. Podczas Mszy św. obok dzieci może znajdować się tylko Pani Katechetka, upoważniony kamerzysta i fotograf. A my wszyscy otoczmy te dzieci swoją modlitwą.

2. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na „biały tydzień”, na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

3. Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00.  W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

4. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. kazania będzie głosił ks. kan. Janusz Nawrocki – proboszcz parafii Modlin Twierdza, która buduje swoją świątynię parafialną. Ks. Proboszcz będzie zbierał ofiary na tacę na budowę nowej świątyni. Chciejmy okazać hojność i pomóżmy parafii w budowie świątyni.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Mija 100 lat od pierwszych objawień fatimskich. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci?
  • Jeśli Bóg chce uzdrowić, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?
  • To nie żart, to dzieje się naprawdę. W Belgii przyznano obywatelstwo robotowi.
  • Obszerny dodatek IPN o śmierci Stanisława Pyjasa i o powstaniu Studenckiego Komitetu Solidarności.