Jesteś w: Wydarzenia » Akcje parafialne » Adopcja duchowa

Adopcja duchowa

Akcje parafialneDziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem wspominamy spotkanie archanioła Gabriela z Maryją, podczas którego dowiedziała się, że zostanie Matką Syna Bożego. Zgoda Maryi rozpoczęła nowy etap historii relacji między Bogiem a człowiekiem. Poczęcie Jezusa za sprawą Ducha Świętego w łonie Maryi kieruje naszą uwagę na bezcenną wartość, jaką stanowi dar życia.
W sprawowanych dzisiaj Mszach św. prosiliśmy Boga o wrażliwość społeczeństw na poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. "Cywilizacja życia" była niezwykle bliska Słudze Bożemu papieżowi Janowi Pawłowi II.
Pomimo bardzo niskiej frekwencji wiernych w kościele parafialnym w Kroczewie o godz. 9.30 w Dniu Duchowej Adopcji Dziecka poczętego jedna osoba podjęła to wspaniałe dzieło.

Czym jest Duchowa adopcja?
Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej: radosnej, światła, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia (np. Częsta spowiedź i Komunia święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy takie jak: litanie, koronki czy nowenny).

Jakie są owoce Duchowej Adopcji?
Duchowa Adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Jako bardzo konkretny, bezinteresowny i osobisty dar (modlitwy, ofiary, post), pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Ucząc systematycznej modlitwy i pozytywnego działania pogłębia kontakt z Bogiem. Pomaga odkrywać głęboki sens praktyk ascetycznych, może się stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.

Kto może podjąć Duchową Adopcję?
Każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY
Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi,
która urodziła Cię z miłością
oraz za wstawiennictwem świętego Józefa,
„Człowieka Zawierzenia”,
który opiekował się Tobą po urodzeniu,
proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka
które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady
i które duchowo adoptowałem.
Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę,
aby zachowali je przy życiu,
które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.