Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 października 2016

Ogłoszenia parafialne - 2 października 2016

1. Przypominam rodzicom, którzy mają dzieci w klasie III i pragną, by przystąpiły w naszej świątyni do Pierwszej Komunii Świętej o złożeniu deklaracji do końca dnia dzisiejszego.

2. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc październik – „miesiąc różańcowy”. W naszej parafii zapraszamy na różaniec codziennie na godz. 16.30. W niedzielę także różaniec będzie się rozpoczynał się o godz. 16.30, a po nim bezpośrednio Msza św. z godziny 17.00.

3. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni w październiku będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15.
W soboty związku ze ślubami godziny odprawiania Mszy św. i różańca mogą ulec zmianie. Kto ma zamówioną Mszę św. w sobotę powinien wcześniej sprawdzić w gablocie ogłoszeniowej lub na stronie internetowej.

4. Kancelaria w październiku czynna od godz. 15.00 do 15.45 lub bezpośrednio po Mszy.

5. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą multimedialną dla dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec otrzymają nagrody.

6. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu, po Mszy św. o godz. 17.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościli ks. Cezarego Siemińskiego, byłego proboszcza z Modlina Twierdzy z grupą ewangelizacyjną, którzy przeprowadzą w naszej parafii rekolekcje „kerygmatyczne” .

8. W następną niedzielę – 9 października obchodzimy XVI Dzień Papieski. Po Mszach św. możemy złożyć datek do puszek na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia – jest to żywy pomnik stawiany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

9. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Karteczki do zapisywania zmarłych wymienianych w modlitwie wypominkowej leżą na stolikach za ławkami. W przyjmowanych wypominkach od zeszłego roku nic się nie zmieniło. Mamy serdeczną prośbę, by imiona i nazwiska zmarłych zapisywać w mianowniku, ponieważ ułatwi nam to pracę przy przepisywaniu. Wypominkami kieruje ks. Paweł.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Wspomnienia o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście o. Gabrielu Amorcie.
  • O rzezi wołyńskiej. Rozmowa z reżyserem głośnego filmu „Wołyń”.
  • Pielgrzymka Papieża do Gruzji i Azerbejdżanu.
  • Potęga modlitwy różańcowej – różaniec to perły dla grzesznika.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania.