Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 lipca 2016

Ogłoszenia parafialne - 10 lipca 2016

Ogłoszenia parafialne
1. W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

2. W związku z małą ilością zgłoszeń uczestników Światowych Dni Młodzieży z innych krajów do naszej diecezji, nasz Dekanat nie będzie gościł młodzieży z zagranicy. Te rodziny, które wyraziły gotowość przyjęcia gości w imieniu organizatorów serdecznie przepraszamy.

3. Od dzisiaj do nastepnej niedzieli włącznie można nabywać pamiątkowe koszulki z logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Koszulki rozprowadza młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży oraz osoby wyjeżdżające do Krakowa. Cena koszulki to tylko 15 zł. Są różne rozmiary.

4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy gościli Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Ks. Biskup tak naprawdę będzie Gościem mojej siostry Teresy i odprawi Mszę św. w Jej intencji z okazji okrągłej rocznicy urodzin. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy.

5. Następna niedziela jest III w miesiącu. Ofiary złożyliśmy na tacę inwestycyjną, która po raz ostatni jest przeznaczona na położenie podłogi pod ławkami. Deski dębowe i niezbędne materiały już są kupione i od następnego poniedziałku rozpocznie się montaż.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Obrazek ze świętym Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016.
  • Wakacyjny cyklu „Miasto świętych”, który jest przewodnikiem po Krakowie szlakiem wyniesionych na ołtarze. Dzisiaj śo. Kazimierczyk, słynący cudami i św. Rita od spraw beznadziejnych.
  • O sztuce rozeznania duchów, czyli o tym, w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez Nieprzyjaciela?
  • Temat wakacyjny – o fryzurach piłkarzy występujących na Euro 2016.

24,415,143 unikalnych wizyt