Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 7 lutego 2016

Ogłoszenia parafialne - 7 lutego 2016

1. Przy śmietniku na cmentarzu wisi duży worek do którego możemy wrzucać tylko wypalone wkłady po zniczach. Serdecznie zachęcamy do takiego segregowania śmieci na naszym cmentarzu.

2. Dzisiejsza niedziela – 7 lutego, jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy o pokutnym charakterze tego okresu. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą pomagały na nabożeństwa tego Okresu:
  • Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00, w kaplicy w Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody;
  • Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę – 14 lutego po Mszy św. o godz. 9.30.
  • Rekolekcje Wielkopostne ze spowiedzią wielkopostna przed piątą niedzielą Wielkiego Postu.

4. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 16.30 i 17.30, w Wojszczycach o godz. 15.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dlaczego na krzyżach misyjnych wypisano słowa: „Ratuj duszę swoją”?
  • Pigułki antykoncepcyjne, zdaniem lekarzy, bardzo szkodzą zdrowiu. Dlaczego nikt nie bije na alarm?
  • Poradnik dla ojców: chłopcy czytają tak samo chętnie jak dziewczynki, gdy robią to w domu wspólnie z tatą.
  • Mało znane fakty na temat objawień w Fatimie.