Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 grudnia 2015

Ogłoszenia parafialne - 20 grudnia 2015

Ogłoszenia parafialne
1. W poniedziałek – 21 grudnia od godz. 10.00 będziemy ze spowiedzią i komunia św. odwiedzali w domach osoby chore i w podeszłym wieku. Prosimy o wcześniejsze zapisywani takiej osoby w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. Zapraszamy w poniedziałek i środę o godz. 17.00 na ostatnie w tym roku Msze Roratnie.

3. Jest jeszcze do nabycia  kilka ostatnich świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2015.

4. Zapraszamy na kiermasz własnoręcznych ozdób świątecznych przygotowanych przez grupę woluntariuszy Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii. Nabyć można stroiki świąteczne, bombki, aniołki oraz kartki świąteczne. Nabywając te ozdoby wspomożemy naszych wolontariuszy w wyjeździe do Krakowa w 2016 r. na ŚDM.

5. W tym tygodniu Święta Bożego Narodzenia:
  • 24 grudnia – w czwartek Wigilia. Pasterka w Wojszczycach o godz. 22.00, w świątyni parafialnej o godz. 24.00. Prosimy zgodnie z polską tradycją o zachowanie charakteru postnego w ten dzień.                                                   –
  • W pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.
  • W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie katolickie.
6. Dzisiejsza niedziela jest trzecią w miesiącu. O godz. 13.00 Msza św. w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej dla klas II i III i ich rodziców.

7. Dzisiejsze ofiary złożyliśmy na tzw. „tacę inwestycyjną” – w zimowych miesiącach będzie ona przeznaczana na zapłacenie za ogrzewanie kościoła i kaplicy.

8. Pan Adam Grzybowski w tym tygodniu będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem w wioskach , które będą miały wizytę duszpasterską w pierwszej kolejności zaraz po świętach.

9. Bardzo proszę aby wszyscy, którzy mają dokument na rezerwacje placu pod grób na naszym cmentarzu, zgłosili się z tym dokumentem do kancelarii parafialnej w celu dokonania oznakowania tego miejsce. Należy to uczynić do 20 stycznia 2016 r.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dodatek specjalny „Jak świętować wigilię”.
  • Pytania i odpowiedzi dotyczące prawdziwego człowieczeństwa Jezusa.
  • Jak rozsławić naszą ojczyznę za granicą – rozmowa z premier Beatą Szydło.
  • W krajach muzułmańskich chrześcijanie mają ciężkie życie.

23,952,090 unikalnych wizyt