Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 31 stycznia 2016

Ogłoszenia parafialne - 31 stycznia 2016

Ogłoszenia parafialne
1. W dniu 23 stycznia 2016 roku Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata dr. Mirosława Milewskiego dotychczasowego kanclerza Kurii Diecezjalnej w Płocku biskupem pomocniczym Diecezji Płockiej. Dewizą biskupią nowego biskupa są słowa: „Nie lękajcie się”. W sobotę 27 lutego br. o godz. 11.00, w bazylice katedralnej w Płocku Ks. Biskup Nominat przyjmie świecenia biskupie z rąk Ks. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

2. W imieniu Pana Adama Grzybowskiego – Administratora naszego cmentarza serdecznie dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie podczas roznoszenie wody święconej, kadzidła i kredy przed wizytą duszpasterską kapłanów.

3. Przy śmietniku na cmentarzu wisi duży worek do którego możemy wrzucać tylko wypalone wkłady po zniczach. Serdecznie zachęcamy do takiego segregowania śmieci na naszym cmentarzu.

4. Wystrój żłobka bożonarodzeniowego będzie do 02 lutego. Do tego czasu można zamawiać futrzane zwierzaki, które mogą być praktycznym meblem w domu, szczególnie dla dzieci. Zamówione zwierzaki będą do odebrania w kaplicy, a pozostałe oddamy autorowi. W ten sposób pomożemy Panu Sławomirowi Ibek w jego pracy, a w następnym roku będą inne nowe zwierzątka wykonane Jego ręką. Na każdym zwierzątku Pan Sławomir umieścił cenę. Zamówione zwierzaki możemy zabierać od dzisiejszej niedzieli.

5. W najbliższy wtorek – 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w ten dzień o godz. 9.30 i 17.00, w kaplicy o godz. 15.30. W to święto na Msze św. przychodzimy z gromnicami. Na każdej Mszy św. będzie poświecenie gromnic. Ofiary składane w ten dzień są na klasztory klauzurowe.

6. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu lutym. W piątek nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00.

7. Najbliższa niedziela 7 lutego jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Po co poszli do zakonu? – poruszające świadectwa osób konsekrowanych, którzy zdecydowali się żyć na chwałę Boga we wspólnocie zakonnej.
  • Chrześcijańskie korzenie Unii Europejskiej.
  • Fenomen Królowej Jadwigi.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. wyjątkowa ramka na obrazek lub zdjęcie, które własnoręcznie można ozdobić, a także plakat z Lionelem Messim, zdobywcą złotej piłki za 2015 rok.

24,415,171 unikalnych wizyt