Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 listopada 2015

Ogłoszenia parafialne - 1 listopada 2015

1. Przypominamy, że 26 listopada będziemy przeżywali nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W związku z tym kilka ważnych komunikatów:
  • Do większości domów został dostarczony szczegółowy program rekolekcji i  program nawiedzenia Obrazu Matki Bożej. Do pozostałych będzie dostarczony w najbliższych dniach.
  • Prosimy do 20 listopada o posprzątanie i udekorowanie figurek w miejscowościach naszej parafii.
  • Do 26 listopada prosimy o udekorowanie swych domów i zewnętrznych ogrodzeń swych posesji, szczególnie tych na trasie przejazdu lub przejścia obrazu.
  • Samochód kaplica będzie jechał do nas 26.XI  z parafii Modlin – Twierdza, trasą n. 7. Wjedzie do Kroczewa na światłach. Powitanie będzie miało miejsce przy figurce obok stawu. Odjedzie 27.XI około godz. 16.30 z przed świątyni do parafii Kamienica trasą przez Gostolin i Złotopolice.
  • Dzień 26 i 27 listopada to święto w naszej parafii. 27 listopada przypada w piątek, ale w naszej parafii w ten dzień post nie obowiązuje.
  • W każdą niedzielę i dzień powszedni przy dzwonnicy jest otwarty „kramik przed peregrynacją”, w którym  można kupić materiały dekoracyjne: obrazy, emblematy chorągiewki, flagi i drążki do flag.
  • W tym tygodniu ofiary na zorganizowanie peregrynacji złożyli: pięć osób indywidualnych – 100 zł; Swobodnia – 260 zł; Falbogi Wielki – 260 zł; Trębki Nowe (lotnisko) – 265 zł; Trębki Nowe (Ośrodek) – 260 zł.
  • W sobotę – 21 listopada od godz. 9.00 proszę chętnych Panów o pomoc w dekorowaniu trasy przejazdu obrazu w Kroczewie.
2. Dzisiaj o godz. 13.00 specjalna Msza św. dla dzieci klas II i III i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

3. W miniona niedzielę na odbudowę spalonego domu w Kroczewie złożyliśmy 3250 zł. Całość została przelana na gminne konto odbudowy.

4. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

5. W następna niedzielę ofiary złożymy na potrzeby parafii, na tzw. „tacę inwestycyjną”.

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O nieznanej stronie wojny na Ukrainie- o modlitwie o pokój.
  • O syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego.
  • O Księdze Apokalipsy, która niesie Kościołowi pociechę w czasie prześladowań
  • O orędziu biskupów polskich do niemieckich sprzed pięćdziesięciu lat.